астразенека

Откриено што му се случи на човекот поради кој е прекинато тестирањето на Oксфорд вакцината: Ова е сериозна болест
Вирално

Откриено што му се случи на човекот поради кој е прекинато тестирањето на Oксфорд вакцината: Ова е сериозна болест

Откако беа запрени клиничките тестирања на оксфордската вакцина која во соработка со универзитетот ја произведува компанијата АстраЗенека, конечно е откриено…
Шоkантна новост: Запрено тестирањето на вакцината против корона, учесник добил „необјаснета болест“
Вирално

Шоkантна новост: Запрено тестирањето на вакцината против корона, учесник добил „необјаснета болест“

Финалното клиничко испитување на вакцината против коронавирус која ја разви Универзитетот Оксфорд и компанијата Астразенека е запрено откако еден од…
Славниот виролог соопшти одлични вести: Се знае терминот кога ќе почне вакцинацијата ширум планетата
Вирално

Славниот виролог соопшти одлични вести: Се знае терминот кога ќе почне вакцинацијата ширум планетата

Оксфордскиот виролог Роб Ламкин – Вилијамс тврди дека Велика Британија е многу блиску до крајната фаза од развојот на вакцината…
Back to top button