Антонија Гиговска

Иван Јованов откри кого сака -Поранешното момче на Гиговска пее клекнат на колена само за оваа личност !
Наши ѕвезди

Иван Јованов откри кого сака -Поранешното момче на Гиговска пее клекнат на колена само за оваа личност !

Миленикот на женската публика Иван Јованов е еден од најдобрите вокали на македонската сцена. Со бендот „Либеро“ тие жарат и…
БЛЕСКА ОД СРЕЌА- Зошто е толку насмеан стилистот Даниел Николовски?
Celebrity

БЛЕСКА ОД СРЕЌА- Зошто е толку насмеан стилистот Даниел Николовски?

Најпопуларниот Македонец на Инстаграм, познатиот стилист Даниел Николовски на регионалниот натпревар ,,My global fashion awards “(MGF)  во Хрватска, ја освои…
Антониа Гиговска ексклузивно за Гламур: „Работам на мојот прв албум, на кој сум многу посветена“
Интервју

Антониа Гиговска ексклузивно за Гламур: „Работам на мојот прв албум, на кој сум многу посветена“

Девојчето со ангелски глас, која беше победник на македонското шоу за таленти во чест на нашиот Тоше Проески, „Тајно Моја“,…
Еве зошто Антонија Гиговска е новото чудо од Македонија што наскоро ќе прави лом на Балканот
Наши ѕвезди

Еве зошто Антонија Гиговска е новото чудо од Македонија што наскоро ќе прави лом на Балканот

Младата скопјанка повторно ги воодушеви сите Пејачката Антониjа Гиговска на музичкиот натпревар „Пинк ѕвездички“ во престолнината на нашиот северен сосед…
Back to top button