акни

Решение за НАЈЧЕСТИОТ ПРОБЛЕМ кој се појавува поради носењето на заштитни маски
Вирално

Решение за НАЈЧЕСТИОТ ПРОБЛЕМ кој се појавува поради носењето на заштитни маски

За да се спречи ширењето на коронавирусот, носењето заштитини маски е задолжително и во затворени простори и на отворено, ако…
Шесте најбизарни лекови против акни што луѓето навистина ги пробале
Нега и здравје

Шесте најбизарни лекови против акни што луѓето навистина ги пробале

Акните се најчестиот проблем со кожата, а главно се јавува на лицето, грбот и градите. Најчесто влијаат на тинејџерите. Според…
Науката тврди дека е добро ако имате акни на лицето
Кожа и нокти

Науката тврди дека е добро ако имате акни на лицето

Луѓето кои се подложни на акни поспоро стареат, според истражувањето спроведено на 1205 жени кои се близнаци. Тајната е, тврди…
Неколку корисни совети за борба против акни и мозолчиња
Кожа и нокти

Неколку корисни совети за борба против акни и мозолчиња

Акните и мозолчињата се типични за тинејџерите, но и повозрасните можат непријатно да се изненадат од појавата на оваа несакана…
Како да се ослободите од акните и мозолчињата
Кожа и нокти

Како да се ослободите од акните и мозолчињата

Акните се јавуваат и кај девојчињата и кај момчињата во периодот на адолесценција кога физичкиот изглед е многу важен и…
Back to top button