Азизе Демиши

Предлог за овој викенд – шик комбинезон од Астибо наместо мал црн фустан
Шопинг

Предлог за овој викенд – шик комбинезон од Астибо наместо мал црн фустан

Погледнете го ова фантастично издание на Азизе Демиши … Црниот комбинезон е одлична, помодерна и пософистицирана алтернатива за сеприсутниот мал…
Прекрасната Азизе во цветен фустан од македонскиот бренд Астибо
Шопинг

Прекрасната Азизе во цветен фустан од македонскиот бренд Астибо

Погледнете го ова шик издание на македонската блогерка Азизе Демиши… Азизе која стои зад модниот блог Rosee96 за прошетка по…
Ново видео на Азизе Демиши – контурирање на очи какво не сте пробале досега
Шминка

Ново видео на Азизе Демиши – контурирање на очи какво не сте пробале досега

Азизе Демиши е наша позната модна блогерка која постојано не воодушевува со нејзините модни комбинации, но и видео туторијали. Азизе…
Еве како наше девојче носи skinny фармерки оваа сезона
Блогерија

Еве како наше девојче носи skinny фармерки оваа сезона

Погледнете ја оваа извонредна есенска комбинација на нашата модна блогерка Азизе Демиши од Струга која стои зад мондот блог rosee96.blogspot.mk.…
ВИДЕО ТУТОРИЈАЛ: Шминка за матурска вечер
Шминка

ВИДЕО ТУТОРИЈАЛ: Шминка за матурска вечер

Модната блогерка Азизе Демиши покрај тоа што воодушевува со фантастичните стилски избори, од неодамна почна да прави и видео туторијали…
Back to top button