Реклама
Шопинг

Прекрасната Азизе во цветен фустан од македонскиот бренд Астибо

Реклама

Погледнете го ова шик издание на македонската блогерка Азизе Демиши…

Азизе која стои зад модниот блог Rosee96 за прошетка по крајбрежјето на Охридското езеро во околината на Радожда избра стајлинг кој потполно се вклопува со прекрасното опкружување. Комбинацијата вклучува фустан со најпопуларниот дезен за оваа сезона – цветниот. Преубавиот фустан со цветови и сатенски детаљ во пределот на половината е од македонскиот бренд Астибо, а прекрасната Азизе го носеше во комбинација со плико чанта во зелена боја и бели сандали со потписот на познатиот шведски бренд „H&M“.

Маркетинг

Маркетинг

Инаку, сите фустани од колекцијата за пролет-лето 2016 на познатиот македонски бренд Астибо можете да ги порачате и онлајн од новата интернет продавница Trgovski.mk, а конкретно овој фустан можете да го ѕирнете ако кликнете тука.

Кликни тука и види ја цената на овој фустан >>

Па, дали ви се допаѓа Азизе во ова издание?

 Фото: Professional Photo Studio Flash

 

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button