Адријана Алачки

Се играше оро, се пееше на големо- Кандидатката за претседател на Мекедонија се појави во емисијата „Везилка“
Наши ѕвезди

Се играше оро, се пееше на големо- Кандидатката за претседател на Мекедонија се појави во емисијата „Везилка“

Кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова по завршувањето на првиот круг освои убедливо најмногу гласови од граѓаните, се…
Ќерката и синот на Алачки ги знаеме сите, но ќе се изненадите каква убавица е и нејзината снаа
Наши ѕвезди

Ќерката и синот на Алачки ги знаеме сите, но ќе се изненадите каква убавица е и нејзината снаа

Нејзиниот син неодамна се заколна на вечна љубов Популарната водителка и пејачка Адријана Алачки има син кој е опасен фраер,…
Важен ден за Алачки: На среќата ѝ нема крај – пејачката се огласи на Фејсбук
Наши ѕвезди

Важен ден за Алачки: На среќата ѝ нема крај – пејачката се огласи на Фејсбук

Алачки ги водушеви фановите со честитката која ја напиша за својата наследничка. Адријана Алачки пред македонската јавноста се претставила како…
Што се случува со Алачки? Нема некој што не беше крајно изненаден, во вакво издaние не сте ја виделе
Наши ѕвезди

Што се случува со Алачки? Нема некој што не беше крајно изненаден, во вакво издaние не сте ја виделе

Изгледаше топ во ова издание Адријана Алачки речиси секојдневно објавува фотографии со кои што пријатно ги изненадува своите верни фанови.…
Идентитетот на Адријана АЛАЧКИ злоупотребен за ПОЛИТИЧКИ ЦЕЛИ – Водителката ќе оди до суд за ова!
Наши ѕвезди

Идентитетот на Адријана АЛАЧКИ злоупотребен за ПОЛИТИЧКИ ЦЕЛИ – Водителката ќе оди до суд за ова!

Лажен Фејсбук профил со идентитетот на водителката и пејачка Адријана Алачки шири лаги и невистини како таа е индиректно вмешана…
Најсреќен „мајкин“, да бидеш даруван со благодати – емотивната порака од Алачки за нејзиниот колега
Наши ѕвезди

Најсреќен „мајкин“, да бидеш даруван со благодати – емотивната порака од Алачки за нејзиниот колега

Алачки на својот Инстаграм му го честиташе роденденот на својот колега и драг пријател Спасен Силјаноски. Познатата пејачка и водителка…
Наум Петрески насмеан и весел, во друштво на уште една позната Македонка – и Спасен ужива со нив
Наши ѕвезди

Наум Петрески насмеан и весел, во друштво на уште една позната Македонка – и Спасен ужива со нив

Нашата позната фолк-пејачка и водителка Адријана Алачки објави фотографија со која израдува многу од своите фанови. Како што самата напиша,…
Ќе се изненадите каква убавица е снаата на Алачки – во венчаницата изгледаше како холивудска дива
Наши ѕвезди

Ќе се изненадите каква убавица е снаата на Алачки – во венчаницата изгледаше како холивудска дива

Познатата водителка и пејачка Адријана Алачки неодамна го ожени својот син Благоја кој го доби од бракот со Горан Алачки.…
Првиот танц на синот на Алачки и убавата невеста – од романтичниот момент мајката ќе пуштеше солзи!
Наши ѕвезди

Првиот танц на синот на Алачки и убавата невеста – од романтичниот момент мајката ќе пуштеше солзи!

Синот на Адријана Алачки, Благоја, се ожени својата девојка Емилија, а Алачки е пресреќна што во нивното семејство имаат невеста.…
Back to top button