Рецепти

Супа од пиво – од рецептите на секси Перо

Реклама
Реклама

Доколку сте љубителка на пиво и не можете да се откажете од тој преубав горчлив вкус во устата, еве ви еден рецепт од Секси Перо поради кој ќе му бидете благодарни засекогаш.

Секси Перо ја средува кујната. Вчера исрка многу супа ...

Маркетинг

Особено ако вашето момче или симпатија е голем љубител на пивце, па откако ќе му пригответе една ваква супа, вие ќе останете врежани во неговата меморија како вистинска госпоѓица која треба под инто да стане госпоѓа и тоа негова!

Еве го рецептот

Маркетинг

Подготовка

Направете светла запршка од пола филџан пиво и брашно, добро промешајте го и додајте го остатокот од пивото, посолете и забиберите по вкус, т.е. додајте шеќер и малку цимет.

Оставете ја супата да проврие, намалете ја температурата и оставете нека се вари уште 20 до 25 минути. На крајот додајте ја павлаката.

Исечкајте го лебот на коцкички, препржете го во рерна, ставете го на дното од чинијата и послуќете го со супата.

Супата треба да се послужи жешка!

 Потребни состојки:

½ литри светло пиво
2 лажички шеќер
1 филџан слатка павлака
Цимет, сол, бибер
Леб

Пријатен апетит.

Следи ги рецептите на секси Перо на Facebook » {JFBCLike url=http://facebook.com/stipka layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light float=right text-align=right}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .
Back to top button