Реклама
Култура[тор]

Suck It And See – нов албум на Arctic Monkeys

Реклама

„Пред некое време беше објавено видеото Brick By Brick од новиот албум на Arctic Monkeys – Suck it and See.“

На овој албум треба да се појават 12 нови нумери на Arctic Monkeys, а неговото излегување се очекува да биде на CD и на винил. Еве го редоследот на песните:

Маркетинг
1.   She’s Thunderstorms
2.   Black Treacle
3.   Brick by Brick
4.   The Hellcat Spangled Shalalala
5.   Don’t Sit Down ‘Cause I’ve Moved Your Chair
6.   Library Pictures
7.   All My Own Stunts
8.   Reckless Serenade
9.   Piledriver Waltz
10. Love is a Laserquest
11. Suck It and See
12. That’s Where You’re Wrong

{youtube}riV77WoFCBw{/youtube}

 

Маркетинг
Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button