Реклама
Култура[тор]

„Стажанти“ Кино Синеплекс, 27 јуни

Реклама

Една одлична комедија за да се ’разладите‘ во овие изгор жешки денови, ви нуди најдоброто кино во Македонија, Синеплекс, од четврток, 27 јуни. Одличен начин да го започнете викендот, зарем не?

filmkono1

Маркетинг

Кратка содржина:

По примените откази, двајца мажи во своите 40-ти се обидуваат да успеат како стажисти во една реномирана интернет компанија, каде без никакви познавања од технологијата и модерните текови се натпреваруваат со половина од младиот тим. Ќе успеат ли да докажат дека никогаш не е тешко да се научи?

filmkono1

Маркетинг

Били и Ник се двајца продавачи чии што кариери се завршени заради дигиталната ера во која живеат. Без намера да се откажат, аплицираат за практикантски позиции во Гугл. Но добивањето на практикантските позиции е само половина од тоа што ги очекува штом влезат во оваа компанија. Тие тука мора да се соочат со двојно помлади момци и девојки чие секојдневие е исполнето со технологија, смартфони, таблети и апликации и софтвери кои им го олеснуваат животот а кои тие сами ги создаваат. Дали овие двајца претставници на пре-дигиталната ера ќе се снајдат под водство на 20-годишните брилијантни умови?

Старт: 27 јуни  – Кино Синеплекс                                                       
Жанр: Комедија
Режија: Шон Ливи
Сценарио: Винс Вон
Улоги: Овен Вилсон, Винс Вон, Вил Ферел
Земја на продукција: САД

{youtube}DBSR_Aj7Gj0{/youtube}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button