Реклама
Култура[тор]

Spring Art Festival во Штип

Реклама

„По втор пат, во  Дом На Млади – Штип, се одржува фестивалот за уметност, “Spring Art Festival”. “

Маркетинг

Како и претходната година, и оваа на неа својата работа ќе ја презентираат млади артисти од целата држава од повеќе гранки на уметноста: театар, филм, музика, изложба, перформанси, работилници …..

Ова е комплетната програма која ќе се одржи во двата фестивалски дена! Видете за што станува збор, а потоа повелете и уживајте во овие два дена на уметнички експресии.

Маркетинг

SPRING ART FESTIVAL 15/16.04.2011

Дом на млади – Штип

Петок 15.04.2011

20:00h.  “Ако никој не свири” филм на Ѓорѓи Јаневски
*победник на 5-от меѓународен фестивал за рок документарци во Хрватска – ДОРФ ’11.

21:00h.  “Панкот не е мртов” – (предпремиера, ограничени влезници)
*Филм чија што премиера се чека 2год. играат: Jордан Симонов, Камка Тоциновска, Тони Михајловски, Кирил Поп Христов, Џевдет Јашари, Владимир Тулиев, Јовица Михајловски, Нино Леви, Данчо Чеврески.. режија Владимир Блажевски

22:45h. Проза: Трајче Стојанов – кратки раскази

23:00h. Fullstop * www.myspace.com/fullstoptheband1

23:55h. Bernays Propaganda * www.myspace.com/bernayspropaganda

alt

Сабота 16.04.2011

20:00h. „Милчин – прв чин” филм на Константин Плевнеш

21:00h. Работилница (Workshop) so К. Плевнеш

21:30h. „Енигматски вариации” – театарска претстава,
режија Пеце Ристески, Миле Вратеовски

23:00h. SBK Capoeira Skopje *афробразилски борбен танц

23:30h. Dj Slave * Hip-Hop/Reggae/Drum`N Bass

*Изложби на цртежи, автори: Љубица Донска; Орхидеа Катарова; фотографии: Maryse Ј;

Митко Гогов – концептуален пристап [.con.tempo.rary INner feel.INgs ] – цртежи, плакати, графики, минијатури, фотографии, картички, стикери..

Групна изложба на студентите од IVта година, графички оддел на факултетот за ликовна уметност;

* „Панкот не е мртов” – премиера на 18ти, редовно прикажување до 21ви април во мултимедијалниот центар на УГД – Штип

alt

{youtube}uWqFXh6dZxQ{/youtube}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button