Реклама
Шминка

Како да направите „зачадени очи“ како на Ријана и Ким Кардашијан

Реклама

Погледнете го ова одлично упатство во кое е дадено како да ја направите популарната шминка „Smoky eye“.

Маркетинг

Првото видео е прегледано преку седум милиони пати, што само укажува на фактот дека станува збор за нешто што навистина вреди да се погледне.

{youtube}VD47yv2NfMw{/youtube}

Наредното видео, пак, е туторијал како да направите „сини зачадени очи“ како на поп иконата Ријана…

Маркетинг

{youtube}plxjY3M6qXE{/youtube}

Последното видео е направено за сите оние девојки што сакаат да направат шминката „Smoke eya“ како на Ким Кардашијан.

{youtube}_kQhV4XzoGk{/youtube}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button