Смешната страна на хороскопските знаци кога се на одмор: Лавот постојано позира, Рибата размислува за смислата на животот

Замислете ситуација каде што сите хороскопски знаци патуваат заедно на летување. Вака би требало да изгледа тоа, имајќи ги на ум нивните особини.

ФОТО: flickr.com

Кога тргнуваат, Овенот се нервира зашто автомобилот не оди брзо, а Девицата се нервира поради трошките кои се појавиле откако Скорпијата скришно изела сендвич, за некој да не бара да сподели со неа. Стрелецот ги става наочарите за сонце и ги дига нозете на предното седиште, поради што Ракот се растажува. Близнаците веќе го променуваат својот статус на Фејсбук: „Тргнавме“, „Супер ни е“… Вагата внимава да не си ја извлакна облеката и го моли Бикот (кој јаде чоколадо) да се тргне од неа. Лавот им мава низ прозорецот на сите кои поминуваат, затоа што мисли дека сите гледаат во него, а Јарецот ги пребројува парите и пресметува колку може да потроши во еден ден. Водолијата ја испробува маската за нуркање, а Рибата спие.

Кога се на плажа, Близнаците уште веднаш објавуваат нова фотографија на Фејсбук или Инстаграм. На сликата се наоѓа Девицата која носи модерен шешир и во раката држи крем за сончање со фактор 50. Ракот е замотан во крпа со ликови од цртаните филмови. Вагата има костим за капање во вредност од половина автомобил. Лавот ја покажува совршената фигура, а Рибата размислува за смислата на животот. Стрелците ги забавуваат другите, а Скорпијата мрази да ја означуваат на социјалните мрежи. Јарците имаат три книги под раката, а Бикот ужива во сладоледи. Овните ги нема на фотографиите, затоа што отпливале 200 метра…

ADVERTISEMENT

Facebook Comments
(Visited 69 times, 1 visits today)
Loading...