Реклама
Коса

Преубаво синџирче во косата на Florence Welch

Реклама

Вауу.. ова е толку сензационално, прекрасно и фасцинантно што буквално зрачи со сексапил, нели?

Маркетинг

Не постои ниту еден друг збор со кој подобро би го опишале овој преубав аксесоар во косата на Florence Welch. Нејзината плетенка е замотена и испреплетена со него и резултатот е толку добар што просто ми доаѓа да вриснам: Суперрр, суперрр, суперррр… :))

Маркетинг

Ги обожавам тие кругчиња зад нејзините ушенца, како и остатокот од ланчето што виси и кое на чудесен начин се вклопува со обетките. Волку добра игра со аксесоарите во нечија коса, можевме да видиме уште само кај Хали Бери…

Инаку, сега се чувствувам малку збунето, бидејќи немам идеја каде би можела да ја носам оваа фризура. Филмските премиери поминаа, модната недела заврши.. а фризурава е премногу секси за свадба или за Нова година, нели?

 

Што мислите вие? Ви се допаѓа ли? Каде би можеле да се појавиме со ваква фризура, а да не бидеме пре-премногу секси? :)

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button