Реклама
Култура[тор]

Сензуални Ретро фотки

Реклама

„ Иако ова портфолио на Peter Nguyen e out of date, шармот е доминантен благодарение на неговиот талент и спобности.“

Маркетинг

Имајќи во предвид дека многу фотографи се често инспирирани од минати ери и генерации, со право може да се каже дека оваа гламур-фотографска техника се враќа во центарот на вниманието.

Лоциран во Barton Rouge, Lousiana, Peter Nguyen инјектира доза сензуалност во неговите портрети, фокусирајќи се на силната сексуалност која е секогаш присутна кај модерните жени. Сепак, со помош на меко осветлување и често маглив финиш, Nguyen навистина на фотографиите им дава доза на класичен изглед, со младешка енергија!

Маркетинг

alt

alt

alt

alt

alt

alt

—————————–

altЗапознајте се со правилата на Наградната игра „Бесплатно бојадисување на вашата косата со бои на природна база “ што Академијата & Фризерско студио Авангард ја доделува на една наша читателка!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button