Реклама
Култура[тор]

Sensation White во Белград

Реклама

ДАта: 21.05.2011
Место: Белградска Арена 

Карти: 59,50 eur
VIP DELUXE: 118,50 eur
VIP GOLD DELUXE: 180,50 eur

Маркетинг

Ако не сте знаеле, овој настан – спектакл е започнат пред повеќе од 10 години во Амстердам, 2000 година, и од тогаш се изведува во многу земји низ светот. Многу звучни имиња од етерот на DJ-ите настапуваат на овие забави, а меѓу нив најпознати се Carl Cox, Tiesto, Sven Vath, Erick Morillo, Armin van Buuren. За нив овој настан е еден од најважните.

Инаку овој настан е познат и по тоа што сите гости треба да бидат облечени во бело, како и по невидениот спектакл што се случува на сцената изведен со помош на совршена аудио и видео техника, секаков вид на ласери, акропации… Па ако сте расположени за една луда бела забава, претрчето до Белиот Град!!!

Маркетинг

{youtube}yBhuc6DlDIw{/youtube}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button