Реклама
Коса

Што ќе кажете за оваа фризура на Шехерзад?

Реклама

Бергузар Корел е турска актерка која што се прослави со улогата на Шехрезад Евлијаоглу во серијата 1001 ноќ. Таа е родена во 1982 година во Истанбул, а има дипломирано на универзитетот Мимар Синан.

Маркетинг

На оваа нејзина фотографија случајно налетавме, па не интересира дали ви се допаѓа оваа фризура на „сопругата на Сулејман Величествениот“, односно на „ќерката на везирот што секоја ноќ му раскажуваше по една приказна на безмилосниот владетел Шахријар“? Зарем не е толку убава што секој што ќе помине „неколку“ ноќи со неа, ќе се вљуби до толку, што ќе заборави на се друго?

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button