Реклама
Рецепти

Сладолед од вино

Реклама

Компанијата „Мерсер“ ги спои двете наши омилени работи во еден отмен десерт, за кој не можевме да се воздржиме а да не ви пишеме – сладолед од вино!

Сладоледов има добри 5% алкохол, па навистина е можно дека ќе се опиете доколку изедете премногу од овој вкусен десерт. Мерсер засега ги има претставено вкусовите Merlot – од вишна, Чоколадно Cabernet, Zinfandel – праска, Port, Црвена малина, Chardonnay и Riesling.

Маркетинг

Се надеваме дека овој сладолед ќе се најде во продажба и во нашите продавници до наредното лето.

alt 

Маркетинг

alt 

alt 

alt

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button