Реклама
Рецепти

Салата од морков и целер

Реклама

Сол, црн пипер, масло, сок од лимон. Го миеме и чистиме морковот и целерот и потоа ги рендаме.

Јаболкото го лупиме, па го сечеме на ситни парчиња или пак ја изрендаме со покрупната страна од рендето. Маслото, солта, пиперот и скот ги матиме и со добиената смеса ја поливаме салатата. Сето тоа заедно добро го промешуваме, ја ставаме целата смеса во сад за салата и ситно одозгора ставаме ситно исецкан магданос.

Маркетинг

 Потребни состојки:

5 моркови
1 поголемо парче целер
1 јаболко
1 лажичка ситно исечкан магданос

Маркетинг

Види ја нашата нова WELCOME страница на Facebook.

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button