Рецепти

Салата од морков и целер

Сол, црн пипер, масло, сок од лимон. Го миеме и чистиме морковот и целерот и потоа ги рендаме.

Јаболкото го лупиме, па го сечеме на ситни парчиња или пак ја изрендаме со покрупната страна од рендето. Маслото, солта, пиперот и скот ги матиме и со добиената смеса ја поливаме салатата. Сето тоа заедно добро го промешуваме, ја ставаме целата смеса во сад за салата и ситно одозгора ставаме ситно исецкан магданос.

 Потребни состојки:

5 моркови
1 поголемо парче целер
1 јаболко
1 лажичка ситно исечкан магданос

Види ја нашата нова WELCOME страница на Facebook.

Врати се на првата страна.

Маркетинг

Поврзано

Back to top button