Реклама
Рецепти

Вкусна салата од краставици и јајца

Реклама

Сварените јајца ги лупиме и сечеме на кругови. Краставиците треба убаво да се измијат, па во зависност од тврдоста на кората ги сечеме излупени или неизлупени.

Маркетинг

Ги солиме, па ги преливаме со масло и сок од лимон. Ги ставаме на средината во сад за салата и врз ставаме ситно исецкана мерудија (нане). Околу краставичките ги ставаме тркалцата направени од јајца, ги посолуваме со бела сол, ги зачинуваме со црн пипер и остатокот од сокот од лимон.

 Потребни состојки:

Маркетинг

4 краставици
5 јајца
1 снопче мерудија (нане)
Сок од лимон
Црн пипер
Масло
Сол

Види ја нашата нова WELCOME страница на Facebook.

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button