Реклама
Култура[тор]

Sade во Белград на 30 октомври

Реклама

„Live Nation, Adria Entertainment и Arena Beograd пред го најавуваат гостувањето на еден од најпопуларните вокали на денешницата – Шаде (Sade Adu) во Белградската арена, на 30 октомври.“

Нејзината турнеја започна на почетокот на есента, а по долга пауза таа се врати на сцената и до сега настапила во 20 тина градови со публика од 150.000 гледачи.

Маркетинг

Од нејзиниот прв албум ‘Diamond Life’ 1984 па се до сега таа има објавено пет студиски албума и тие сите влегуваат во ТОП 10 листата на Билборд. До сега има продадено повеќе од 55 милиони примероци на нејзините албуми.

Спотот No Ordinary Love можете да го видите тука »

Маркетинг

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button