Реклама
Култура[тор]

Видео + ФГ: сексапилната Рита Ора снимаше на Косово

Реклама

Популарната пејачка Рита Ора беше на Косово каде што го снимаше нејзиното ново видео за песната „Shine Ya Light”.

Маркетинг

Станува збор за пејачка која е родена на Косово (26 ноември, 1990), но нејзините родители, додека Рита се уште била бебенце, се преселиле во Лондон. Таа по снимањето на нејзиното најово видео, на нејзиниот Твитер профил, напиша:

„На Косово сум. Па ова е неверојатно! Најдоброто снимање до сега во мојот живот. Ајде да го направиме тоа!“

Маркетинг

{youtube}N3xfQS0sekg{/youtube}

Рита за време на снимањето, предизвика голем интерес, па постојано се потпишуваше и даваше автограми на фановите во нејзиниот роден град.

За неа во Википедија пишува дека е англиска пејачка, композитор и актерка, родена во Приштина. „Таа е косовска Албанка и иа преубав меццо-сопрано глас. Нејзиниот прв албум се вика Ora и со него дебатираше на првото место на топ листите во Англија, а е сниман во Rock Nation, музичката куќа на Jay Z.“

Инаку, Рита Ора во последно време буквално ги освојува англиските топ листи, па се очекува и оваа песна, која што е снимена на Косово, да биде голем хит. Нејзината последна песна ‘How We Do (Party)’ која исто така беше објавена како сингал, само во првата недела беше продадена во 100.000 копии и беше трет нејзин сингл по ред кој се искачи на врвот на англиските топ листи. Таа тогаш за OfficialCharts.com изјави:

„Не можам да верувам дека годинава сум првата пејачка која што имала три сингла по ред кои биле на првото место. Пресреќна сум.“

Браво за Рита!

{youtube}N3xfQS0sekg{/youtube}

Normal 0 false false false MK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 N3xfQS0sekg /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:”Table Normal”; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:”Calibri”,”sans-serif”; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button