Реклама
Култура[тор]

Девојки во ретро стил

Реклама

„ Кога станува збор за фотографија, најмногу се ценети естетски префинетите и мистични дела. “

Маркетинг

Richard Bernardin дефинитивно има оригинален стил кога зборуваме за ваков стил на фотографија. Тој го маринира секое дело на препознатлив делатен начин, со многу внимание на композицијата, аголот на фотографирање, боите, и целокупниот естетски изглед, што му дава целокупен филмски квалитет на секој шут и доза на магија.

Со седиште во Канада, Bernardin не е застапен само во Montreal, туку и во престолнини како Paris и New Your. Со оглед на импресивното портфолио, не е изненадување што има толку интернационална клиентела. Неговата работа е вклучена во светски познати магазини како Elle, Lush, Icon, R14, Vogue и Vogue Brazil.

Маркетинг

Оваа галерија наречена Mannequin Makeout Photography, е прекрасен уметнички пакет со доза на сензуалност која плени со својата естетска вредност. Во неа може да се види начинот на кој Bernardin го извлекува најестетското од своите модели сместувајќи ги во позиции кои ги прават дополнително нежни и привлечни истовремено. Погледнете сами и уверете се.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

altВиди ја нашата Арте рубрика!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button