Четири состојки кои имаат моќ да го подмладат вашето тело – рецепт

Многу е важно правилно да се грижите за вашата кожа, затоа што таа ви нуди заштита од надворешните фактори. Меѓутоа, таа е многу нежна, па прва ги покажува знаците на стареење. Многумина користат различни специјални креми и производи против брчки, но тие ретко кога функционираат во целост. За среќа, постојат природни состојки кои може да го решат вашиот проблем со кожата, а мешавината од овие четири состојки дефинитивно е вистинскиот избор.

Потребни состојки:

ADVERTISEMENT

  • 3 чешниња лук
  • 4 лимони
  • 10 лажички мед
  • 200 гр ленено масло

Начин на подготовка: Излупете го и измијте го лукот, потоа ситно исечкајте го, па исто направете и со лимонот, па потоа сите состојки заедно ставете ги во тегла. Добро промешајте со дрвеналажица, затворете ја теглата и ставете ја во фрижидер. Со цел да ја негувате својата кожа и да спречите бројни проблеми, секојдневно консумирајте од овој лек. Редовното консумирање од оваа мешавина може значително да ги намали вашите брчки и да ја спречи опуштената кожа.

Facebook Comments
(Visited 5 times, 1 visits today)