Реклама
Коса

Секси начин да носите растурена коса

Реклама

Сексапилната актерка од True Blood, Валентина Черви пронајде идеален начин лошата, растурена фризура да ја направи уште посекси од она што таа вообичаено е. Ви звучи невозможно, нели?

Маркетинг

Станува збор за волумен на самиот корен на косата. Тоа и дава изглед на бујна и растурена коса која навистина изгледа помалку откачено, но всушност токму во тоа е магијата што на оваа фризура и го дава тој извонреден и неповторлив сексаипил. Погледнете!

Маркетинг

Таа на сликите изгледа како тукушто да станала од креветот и веднаш да слетала на црвениот ќилим, но со перфектна шминка на лицето, нели?!

 

Што мислите за оваа фризура? Ви се допаѓа ли? Сте ја носеле ли некогаш и како најчесто ја правите?

Доколку имате слики од вас или од некоја ваша пријателка со ваква фризура, слободно испратете ни ги на info(et)shoppingmagazine.mk и дозволете ни заедно да направиме уште еден ваков интересен текст.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button