Реклама
Култура[тор]

Првоаприлски панк рок маскенбал во МКЦ

Реклама

На маскенбал во МКЦ! Луѓето од МКЦ најавуваат голем првоаприлски панк рок маскенбал во големата сала со супер програма за млади.

Ќе настапуваат  A Wilhelm Scream од САД заедно со домашните Noviot Pochetok, Фонија и 10 to GO од Грција. Настанот ќе започне во 20:30 а билети ќе може да се купат во Југотон (ГТЦ) и билетарата на МКЦ од понеделник, 05.03 по цена од 250 денари. На ден на концерт 300 денари.

Маркетинг

{youtube}lqNjU3TJbys{/youtube}

НАПОМЕНА: Сите кои ќе се појави на концерт маскирани добиваат купон за бесплатен пијалок!

Маркетинг

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button