Реклама
Култура[тор]

Добар филм – One Day

Реклама

One Day  е драма – романтичен филм, но тој не е како сите останати романтични филмови кои ги гледате без внимание бидејќи уште на самиот почеток сте ја разбрале поентата.

One day е поинаков. Станува збор за една приказна која ќе започне на денот на дипломирање на Emma (Anne Hathaway) и Dexter (Jim Sturgess), а својот крај ќе го заврши многу години подоцна и тоа на еден ист ден – 15 јули!
 
Ема е паметна и талентирана девојка но успехот не доаѓа брзо до неа додека Декстер има се од материјален аспект, а на крајот не му останува ништо освен љубовта кон една жена…и спомените….Дали постои љубов на далечина? Дали постои машко – женско пријателство? Дали е можно да се љуби цел живот, а да не си свесен? Дали несвесно ги губиме луѓето кои вистински ни значат ? Ве оставаме да го погледнете овој филм и да дадете одговор на овие прашања навлегувајќи длабоко во приватниот живот на  Emma и Dexter цели 20 години…

Маркетинг

{youtube}GU4qLmIXbOE{/youtube}

Маркетинг

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button