Реклама
Култура[тор]

Потомци

Реклама

Духовитата и нежна приказна на Александар Пејн во редовна дистрибуција.

Маркетинг

„Потомци”, драмата на Александар Пејн, добитник на над 40 признанија, меѓу кои Оскар за најдобро адаптирано сценарио и „Златен глобус“ за најдобар филм и најдобра машка улога (Џорџ Клуни), по прикажувањето во рамките на 40-тиот ФЕСТ од 8 март ќе се најде во редовниот репертоар на кината.

Во една од најинтересните улоги во својата кариера Џорџ Клуни го игра Мет Кинг, човек со многу мани, кој по семејната трагедија се соочува со самиот себе. Среде кризата тој доаѓа до сознанието дека не бил добар татко и се обидува да го подобри односот со своите две ќерки. Недостатокот на родителска поддршка и стабилност ги оставил двете девојки без јасен пат во животот. Седумнаесет-годишната Александра (Шејли Вудли) е бунтовничка и е пратена во интернат. Десет-годишната Скоти, која ја глуми дебитантката Амара Милер, е во пубертет и потребна и е родителско внимание и надзор.

Маркетинг

„Потомци“ е снимен според истоимениот роман на младата авторка од Хаваите, Кауи Харт Хемингс.

{youtube}hMYV9n6NvIo{/youtube}

 

[issuu width=420 height=280 embedBackground=%231c181c shareMenuEnabled=false backgroundColor=%23222222 documentId=120308102057-a1d3c49c84a3411090e336248f289054 name=broj4 username=shoppingmk unit=px id=3098c961-d890-8482-122d-f33b56f7240c v=2]

Разлистај го мартовското издание на ShoppingMagazine.mk
со едноставен клик на копчето EXPAND!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button