Реклама
Наши ѕвезди

Последната објава на пеачот од Скопје што вчера беше убиен расплака многумина – фановите се збогуваат од него

Планираше свадба, а вчера загина во огнена престрелка

Реклама

Младиот пејач беше поприлично популарен во Македонија, а само на Инстаграм има преку 300.000 фанови.

Станува збор за пејачот Амар Исмани од Скопје кој е жртва на пукањето што се слуи вчера пред полноќ на Пластичарска.

Тажната вест ја потврдија од неговото семејство, а покрај загинатиот 29-годишен пејач повредени се уште две лица.

Маркетинг

Последното стори на Инстаграм на загинатото момче

Од неговите објави на социјалните мрежи може да се види дека покрај музиката Амар сакал и да патува низ светот, но и дека бил вљубен во својата девојка. Имено, фотографијата на која позира покрај девојката со свршенички прстен посебно привлекува внимание, но сега и ги рaстажува неговите пријатели и бројни фанови.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Амар Исмани

Имено, младиот пеач се сврши со својата сакана пред месец дена, кога и се огласи на Инстаграм последен пат.

„Сé што ми треба во овој живот сум јас и мојата девојка. Заедно да јаваме до проклетиот крај, само јас и мојата девојка“, напиша тогаш младиот пејач под заедничките фотографии на кои се гледа и прстенот.

Фото: Инстаграм/ Амар Исмани

Потсетуваме, пукањето во кое загина ова младо лице се случи вчера пред полноќ, на Пластичарска во Скопје.

Фото: Инстаграм/ Амар Исмани

Инцидентот започна со кавга која прерасна во тепачка за да заврши во пресметка со огнено оружје во која загина Амар.

Фото: Инстаграм/ Амар Исмани

Покрај Амар во болница завршиле уште две лица со повреди од огнено оружје – 24 годишниот Т.А. , како и 19-годишниот О.Б.

И двајцата се од Скопје и биле донесени 10-на минути пред полноќ, а Исмани кој починал 45 минути по полноќ.

Фото: Инстаграм/ Амар Исмани

Фото: Инстаграм/ Амар Исмани

Фото: Инстаграм/ Амар Исмани

Фото: Инстаграм/ Амар Исмани

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button