Реклама
Култура[тор]

Последна плоча на The White Stripes

Реклама

„Бендот The White Stripes, кој го сочинуваат Jack и Meg White, пред и официјално да се разделат, за своите верни фанови ќе го издадат својот последен албум Live in Mississippi.“

Маркетинг

Се работи за снимка направена за време на нивниот концерт во Мисисипи, од 2007 година.
На албумот ќе се најдат нивните најголеми хитови: You Don’t Know What Love Is, Icky Thump, In the Cold, Cold Night, Hotel Yorba…

Бендот беше оформен во 1996 година и досега имаат снимено 6 албуми. Да се потсетиме со еден од нивните најголеми хитови. 

Маркетинг

{youtube}0J2QdDbelmY{/youtube}

altЧитај Музика, слушај Штипка!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button