Реклама
Вирално

Помогнете им на бездомните животни – гласајте за ова здружение од Македонија што се грижи за нив

Волонтери од Велес бараат мала помош од вас

Реклама

Ајде да му помогнеме на ова здружение

Здружението за заштита на животни „Animal Voice“ на Фејсбук страница побараа од своите следбеници да одвојат две-три минутки и да гласаат на следниот линк како тие би освоила грант кој им е потребен како би можеле подобро да се грижат за бездомните животни.

Станува збор за добротворна организација која 100 % зависи од донации и не добива ниту денар од владата, а која поддржува спасување, рехабилитација и вдомување на бездомните мачки и кучиња.

Маркетинг

Се што треба да направите како би ги поддржале е да кликнете на следниот линк (види тука) и да гласате за нивното здружение.

Оние што ќе имаат најмногу гласови ќе добијат дел од грантот, а во моментов на ова здружение му фали многу малку гласови.

Маркетинг

Една од бројните акции на ова здружение

Па, ајде да помогнеме ова здружение да освои доволно гласови и да добие грант кој ќе го искористи за спасување на животни.

Сé што треба да направите е да го отворите линкот (кликни тука), да ги внесете вашите податоци и да гласате.

Потоа отворете го вашиот емаил и потврдете го гласањето, а истото може да го направите и по седум дена.

И секако не заборавајте да го споделите овој текст како истиот би стигнал до што повеќе луѓе што би гласале.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button