Реклама
Шминка

Нашминкајте се како Одри Хепберн

Реклама

Летните денови се совршени за да му се додворувате на некој богат фраер и притоа да се вљубите во згодниот џентламен што живее во вашето соседство.

И тоа токму онака како што тоа го правеше и Одри, кога ја глумеше Холи Голајтли, девојката што обожаваше да грицка пред излогот на Тифани… :)

Маркетинг

Во следново видео, чекор по чекор, е објаснето како шминкерите ја шминкаа Одри Хепберн во култниот филм „Појадокот кај Тифани“, па доколку сакате да ја направите истата шминка, проучете ги добро следниве неколку минути.

{youtube}fl-Ye52XDRA{/youtube}

Маркетинг

Мала помош

1. На лицето нанесете пудро и коректор на темните места под очите, за да ја изедначите бојата на тенот и да ги сокриете малите несовршености.

2. Очите се најважниот дел за да ја добиете истата шминка како во филмот. Постепено извлечете линија со ајлајнер, за да постигнете максимална прецизност.

3. Ставете вештачки трепки (најдобро е оние кои се како пердуву) и маскара.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button