Реклама
Култура[тор]

Походот на “Трето полувреме” продолжува

Реклама

По успешното прикажување на филмот “Трето полувреме” на нашиот режисер Дарко Митревски во Палм Спрингс во САД тој се сели на европскиот континент.

Филмот ке биде прикажан на маркетот на 63. Берлински филмски фестивал во периодот од 7 до 17 февруари.

Маркетинг

Својата меѓународна премиера филмот ја имаше неодамна на реномираниот филмски фестивал во Палм Спрингс каде беа распродадени сите проекции.

Официјални лица објаснуваат дека аплицирале на повеке важни, светски фестивали при што се очекува исходот од селекцијата.

Маркетинг

Во меѓувреме филмот се појавува на секој маркет каде што има можност и граби со цврсти чекори кон освојување на светската кинематографија.

Во Македонија филмот сеуште се прикажува а до сега го виделе над 80 000 лица.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button