Реклама
Култура[тор]

ПМГ предгрупа на Jamiroquai

Реклама

„ПМГ Колектив на 3-ти јули ќе го отворат концертот на Jamiroquai со 45 минутен настап.“

Концертот е во организација на Авалон продукција, а за настапот на ПМГ, Мирко Попов во медиумите изјави: ќе свириме по-фанки и со разиграни сетови за да се прилагодиме на атмосферата на гостинот Јamiroquai.

Маркетинг

А сега еве и едно спотче! да се потсетиме на овој наш бенд!

{youtube}3t7sCltp_Ik{/youtube}

Маркетинг

alt

За останати текстови, кликни тука!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button