Реклама
Култура[тор]

Плејлиста за Нова година

Реклама

Фејсбукери, гуглари, шмизли, џет-сетери, ПМ-овци, електраши, УГД-овци, ФОН-овци, СДСМ-овци, бубалици, ВМР-овци, ПМС-овки, фолкери и турбо-џезери.. и сите вие останати, прирадници на помалите етнички заедници, сите вие добри луѓе, послушајте не!

Сигурни сме дека сите веќе сте подготвени за најлудата ноќ во годината и нестрпливо го чекате одбројувањето. Но прашањето е  дали ви се спремни музичките плејлисти? Или можеби й годинава ќе ги оставите оние неранимајковци, кои не знаат колку се два и два кога е во прашање музиката, да ви го наметнат нивното (не)разбирање! Тие и нивните плејлисти кои се чиста класика: започнуват со некој балкански евергрин од 80 тите, потоа се префрлаат на малку тупци-тупци и на крај сите заедно завршувате со Аца Лукас и Индира. Па така се наоѓате во незгодна ситуација, во прегратки со сите останати на журката и ги повторувате стиховите:

Маркетинг

„Muzika u mojoj sobi tvoja je
tacka koju gledam nocas tvoja je
sve je ovde tvoje jer i ja sam tvoj
ali ovaj burbon on je samo moj“

(Ова не важи само за оние што решиле да одат во белградска арена, секако!)

Маркетинг

Е сега, доколку ви се случува некоја слична ситуација, тогаш пронајдете го постов и пуштете ги овие песни кои што ви ги предлагаме! Кога веќе сте расположени за балкански филм, тогаш нека биде барем малку американски!

1. 1999 – Prince

{youtube}vGbK_H1O8PI{/youtube}

2. Will 2K – Will Smith

{youtube}VT_GG7q3vhs{/youtube}

3. Dancing On My Own – Robyn

{youtube}CcNo07Xp8aQ{/youtube}

4. Magic – Ladyhawke

{youtube}9fIDmPFd95o{/youtube}

5. I’d Rather Dance With You – Kings of Convenien

{youtube}C9r9sQ6PHOM{/youtube}

6. Stomp – Steps

{youtube}aMblBLQQ-O0{/youtube}

7. Bad Romance – Lady Gaga

{youtube}qrO4YZeyl0I{/youtube}

8. Moves Like Jagger – Maroon 5 feat. Christina Aguilera

{youtube}iEPTlhBmwRg{/youtube}

9. Your Disco Needs You – Kylie Minogue

{youtube}d4lPA5G0DOo{/youtube}

10. I Will Survive – Gloria Gaynor

{youtube}ZBR2G-iI3-I{/youtube}

Листата е превземена, но не кажуваме од каде!


Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button