Реклама
Култура[тор]

Rise of the Planet of the Apes – филмоскоп!

Реклама

„Кој, што и како?После “Galaktika” и “Star Trek”, уште еден легендарен SF серијал ќе добие нов sequel, prequel…“

Маркетинг

Но затоа овој пат ќе можете во него да ги видите атрактивните Јames Franco, Freida Pinto и уште некои фаци чии имиња ништо не ви значат. Е сега, според новава верзија, мајмуните од планетата на мајмуните настанале како такви кога Јames Franco тражејќи лек против Алцхајмеровата болест, теститал секакви бучкуриши на мајмуни, но тогаш како нуспојава им се развила човечка интелегенција. И додека да кажете ’пијан монах влегува во бар кај што шанкерот е издрогиран коњ‘, мајмуните веќе дигаат револуција и сé иде у….. Единствена разлика од претходните филмови за мајмуни што зборуваат ви е тоа што наместо актери во костими, мајмуните ќе ги оживее CGI (Computer generated images).

{youtube}EbCoDf44oCE{/youtube}

Маркетинг

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button