Реклама
Култура[тор]

Пиво фест – Билјанини извори, Охрид

Реклама

„Од 27 до 31 јули во Охрид ќе се одржи вториот по ред Охридски фестивал на пивото, на кој што според организаторите, ќе има околу 25 видови пива и големиот избор на скара.“

Маркетинг

Фестивалот ќе се одржи на комплексот игралишта Билјанини извори, место кое воедно преставува и најдоброто нешто за оваа манифестација. Гостите ќе ги забавуваат голем број на бендови со најразновидна музика, од кои што ги издвојуваме: Партибрејкерс, Чедомирски Латино бенд, Тони Зен, Суперхикс, Поздрав Азри, Чергези бенд, Сека Алексиќ… Па, повелеле и забавувајте се!

alt

Маркетинг

alt

За останати текстови, кликни тука!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button