Реклама
Коса

Пет прекрасни идеи за шминка и фризура

Реклама

Веќе е среда и уште малку доаѓа викендот кога моите другарки треба да ми дојдат на гости. Урааа!

Елегантниот изглед на Северина надополнет со шик очила за сонце на прес конференција пред концертот во Ријека

Маркетинг

 

Среќна сум што ќе имам гости, па еве уште од сега правам планови како ќе го поминеме времето заедно. Значи, сигурно ќе излеземе некаде на прошетка, ќе одиме на вечера, ќе излеземе навечер по кафулињата и клубовите..

Маркетинг

Темно црвениот кармин на Лана дел Реј…

 

И веќе размислувам во што да се облечам, како да изгледам за различните пригоди.  Овие неколку девојки навистина се одлична инспирација за тоа

 

Опуштената фризура на Наташа Беквалац

 

 

Прекрасниот кармин во иста боја со фустанот и пунџата на страна на Росарио Досон

 

 

Шишките и зачадените очи на Ким Кардашијан

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button