Реклама
Култура[тор]

Пелистерка во ново руво

Реклама

ПЕЛИСТЕРКА  и  Моден викенд Скопје (FWSK) организираат отворен конкурс „SPARK OF INSPIRATION ‐ PELISTERKA BOTTLE FASHION DESIGN AWARD” по повод 60 години од постоењето на брендот ПЕЛИСТЕРКА.

altСе повикуваат млади fashion дизајнери и креатори на накит да создадат нов ексклузивен дизајн на шишето за Пелистерка (Газирана и Обична 750 ml.). 

Маркетинг

Селекцијата на финалистите ќе биде направена од страна на Чедо Поповски, Сашо Мацановски – Трендо и претставниците од  FWSK и ПЕЛИСТЕРКА. Најдобрите дизајни ќе бидат претставени на гала вечерта  во рамките на петтата сезона на Моден викенд Скопје ( 3 – 8 април ).

Главниот победник ќе добие можност својот дизајн да го претстави во лимитираната верзија на “Pelisterka bottle fashion design” со дизајнерски потпис,  и исто така да ја презентира својата модна колекција во рамките на шестата сезона на FWSK есен/зима 12/13 во октомври 2012 година.

Маркетинг

Пријавувањето ќе трае до 29.02.2012. За подетални информации: www.fashionweeks.mk, info@fashionweeks.mk

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button