Реклама
Култура[тор]

Легендарниот PAUL OAKENFOLD на 1ви август во Охрид!

Реклама

Легендата на електронската музиката PAUL OAKENFOLD на 1ви август во Охрид!

pauckenfield1

Маркетинг

Дочекајте го Илинден,со еден од најголемите светски диџеи на сите времиња во најубавиот град во Македонија!

Почитувани,со огромно задоволство сакаме да Ве информираме,дека прославата на јубилејот 20г.Авалон продолжува,овој пат со уште еден наш стар познаник,легендата на електронската музика,човекот кој ги постави денешните стандарди за врвен диџеј сет и кој во својата кариера има 3 Grammy номинации,PAUL OAKENFOLD!!!      
                  
Поради фактот дека со овој event ја продолжуваме прославата на нашата годишнина,се одлучивме за симболична цена на влезниците од 390,ооден,а во продажба ќе бидат од 10ти јули на сите продажни места на билет сервисот kupikartizase.com

Paul Oakenfold доаѓа во Охрид во склоп на својата светска турнеја Full on Fluoro tour 2013.

Маркетинг

pauckenfield2

Paul Oakenfold е единствениот светски DJ, кој во својата кариера има продуцирано албуми на светски мега ѕвезди како Madonna и U2,како и единствен DJ кој правел официјални ремикси на Michael Jackson,The Rolling Stones, Justin Timberlake и има издадено преку 20 DJ микс компилации.

Во изминатите години,неговата кариера на извонреден продуцент и композитор му носи нови ангажмани и тоа во филмската уметност,па така Paul ги реализира соундтраките за неколку Холивудски блокбастери како:The Bourne Identity,Matrix Reloaded,Shrek 2,Swordfish и Collateral.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button