Ова веќе никој не го носи: 6 парчиња облека кои слободно можете да ги фрлите

Во 2020 година повеќе нема место за нив.

Некои популарни трендови се многу чудни или се прифатливи само за најзгодните жени. Таквите најбрзо излегуваат од мода, а сега, конечно, меѓу нив се и следниве 6 парчиња облека. Овие парчиња облека слободно фрлете ги, зашто веќе нема да се носат!

Облека со везени детали

Последните години деталите од вез можевме да ги забележиме на повеќе парчиња облека – фармерки, маици, кошули, па дури и обувки. Тоа време помина. Се враќа едноставната класика без детали.

Слип фустани

Фустаните кои со изгледот и материјалот потсетуваат на фустани за спиење, повторно се актуелни само во спалната соба.

Хеланки-фармерки

И на ова познато парче облека му истече рокот на траење. Сега важи за вулгарно парче кое не изгледа ниту малку убаво.

Неон од глава до пети

Светлите бои не мора да бидат толку впечатливи за да изгледат убаво, ако пак сепак сте голем љубител на неонските бои, носете само едно парче облека во таква боја, а не целата комбинација.

Појас-корсет

Декорирањето на фустаните со појаси кои изгледаат како корсети, веќе изглезе од мода, Се враќаат тенките и комотни појаси кои лесно може да го надополнат секој аутфит.

Кратки џемпери

View this post on Instagram

cozy sweaters in 80 degree florida weather? sure

A post shared by vale✨ (@valentinaesmeraldaa) on

Целосно бесмислено и непрактично парче облека, ни за лето ни за зима. Помина неговото време.

 

Facebook Comments
(Visited 440 times, 1 visits today)