Реклама
Шминка

Палети со сенки за да направите тренди шминка „smokey еyes“

Реклама

Шминката „зачадени очи“ (smokey eyes) е една од најпопуларните за оваа сезона, па доколку сакате да ја направите, еве ви неколку палети со чија помош многу полесно ќе го постигнете тоа.

 

Маркетинг

Најпопуларна боја за оваа шминка е сивата, но секако дека тоа не е правило, па затоа слободно обидете се и со некои други бои.

 

Маркетинг

Виолетовите и зелените нијанси одлично ќе ги истакнат зелените очи, но тие одговараат и на оние кои имаат кафеави.

„L’Oreal Paris Color Riche“ во нијанса „Disco Smoking“.

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/11779-paleti-na-sminka?slika=1 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Бидете храбри и поиграјте се со боите, а еве уште неколку производи со кои најлесно ќе го направите тоа.

„Avon True Color Quad“ во нијанса „Metal Eyes“.

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/11779-paleti-na-sminka?slika=2 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

„Catrice Absolute Nude“ 

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/11779-paleti-na-sminka?slika=3 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

„Illamasqua Sacred Hour Perfection“

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/11779-paleti-na-sminka?slika=4 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

„Make Up Factory Eye Colors“ во нијанса „Silver Graphite“.

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/11779-paleti-na-sminka?slika=5 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Па, девојки, дали имате пробано нешто од ова и кои палети на сенки најмногу ги користите за да добиете совршен „smokey“ изглед.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button