Овој млад доктор стана сон на милиони жени

Откако на социјалната мрежа Твитер ги повика да излезат Британците на избори, младиот доктор Рајан стана апсолутен хит на оваа социјална мрежа.

ФОТО: Screenshot

Видеото од згодниот доктор каде штоги повикува луѓето да не ги игнорираат изборите, е прегледан повеќе од 300.000 пати, а наглата популарност го изнанадила и самиот Рајан.

View this post on Instagram

Rest day 🧘🏾‍♂️ . Much as I love going hard when I’m at the gym, it’s just as important to know when to take some regular time off. . The time when you’re resting is time for you body to repair itself. THIS is actually the time when you get stronger/fitter/faster (if you’re doing the right things) 💪🏾 . Rest day doesn’t have to mean no activity though. Gentle movement is always good. Walking, climbing and squash are my new favourites 🧗🏾‍♂️ they even have physical and psychological benefits of their own🚶🏾‍♂️ . . . . . . . . . . . #vlog #vlogger #selfcare #docsofinsta #instadaily #fitness #gymmotivation #fitfam #workout #gym #gymlife #trainhard #legday #getstrong #strengthtraining #hiit #crossfit #training #bodybuilding #health #winter

A post shared by Dr Ryan (@dr.ryantalks) on

„Ох, доктор Рајан, ми се чини дека нешто сум болна“, напишала една обожавателка.

„Од сите работи на социјалните мрежи, никогаш не поммислував дека моето видео може да привлече толкаво внимание“, признал младиот Британец кога сега на Твитер го следат повеќе од илјада луѓе.

 

(Visited 413 times, 1 visits today)