Овие 3 хороскопски знаци имаат најдобар стил и секогаш ја следат модата

Овие дами секогаш се модерни. Важат за дами со најдобар стил и секогаш ги следат најновите модни трендови.

ФОТО: fashionlady.in

Лав

Доминантните Лавови уживаат во пофалбите на сите животни подрачја, па силно се трудат во секоја ситуација да бидат најдобро облечените во друштво. Нивните комбинации се доказ дека модниот ризик се исплаќа. Исто така, водат сметка за квалитетот на материјалот и многу им е важно облеката да им стои како да е сошиена по нив.

Бик

На жената Бик никогаш не ѝ е проблем да вложи во квалитетни и класични парчиња облека, за кои знае дека ќе бидат исплатлива инвестиција. Но, тоа не значи дека не ги следи и новите трендови. Припадничките на овој хороскопски знак имаат непогрешливо чувство за мода.

Вага

Жената Вага сака да ги следи трендовите и облеката која е во мода, но никогаш нема да облече нешто само затоа што е во мода. Меѓу неа и парчињата облека мора да се случи некоја привлечност. Обожава класични кроеви, но сака да си поигра со материјалите, боите и моделите.

Facebook Comments
(Visited 533 times, 1 visits today)