Оваа есен оваа боја се носи во сите нијанси (Фото)

Очигледно дизајнерите се инспирирани од природата.

ФОТО: Instagram

Во фокусот оваа сезона се сите нијанси на зелена боја. Од дискретно зелени, до светло зелени, па се’ до маслинести нијанси. Зелената боја е лесна за комбинирање, затоа очигледно се вклопува со неутралните нијанси како беж или бела, но и со другите, малку повпечатливи бои, како розова или сина.

Во продолжение ви прикажуваме неколку интересни и шик идеи.

ADVERTISEMENT

View this post on Instagram

🍈🍈🍈

A post shared by sania claus demina (@saniaclausdemina) on

View this post on Instagram

Last night 💚

A post shared by Danielle Bernstein (@weworewhat) on

 

 

Facebook Comments
(Visited 62 times, 1 visits today)
Loading...