Неочекувано: Оваа боја никогаш не била актуелна, но оваа пролет го зазема модниот трон

Во пролет обожаваме да си играме со боите и нијансите, а особено им се радуваме на ведрите и топли нијанси, но, оваа сезона ни носи посебен моден новитет.

ФОТО: Freepik

Тоа е новитет затоа што бојата која ни ја одредија модните дизајнери, главно била наменета за некои студени и тмурни денови, а сега ја чекаме со доаѓањето на пролетта и сончевите денови.

Според пишувањето на Who What Wear, експертите за боја ја прогласиле класичната сина боја како тренд во 2020 година. Причината за тоа е што оваа боја е многу едноставна, а зрачи со елеганција. Она што е посебно во неа е тоа што дава младешки изглед.

ADVERTISEMENT

Познатите модни трендсетерки исто така препознале потенцијал во оваа боја, па самоуверено позираат облечени од глава до петици во неа.

Facebook Comments
(Visited 130 times, 1 visits today)
Loading...