Ова се неподлосливите мани на хороскопските знаци, а вие самите пресудете дали можете да ги прифатите

Лошите страни на хороскопските знаци честопати се занемеруваат. Но, токму тие може да ви укажат на тоа каков всушност е вашиот партнер. Еве кои се нивните мани, а вие самите пресудете дали сте подготвени да ги прифатите.

ФОТО: elephantjournal.com

Овен

 • тешко го контролираат својот бес
 • Лесно се возбудуваат
 • Многу се нетрпеливи
 • Егоистични се
 • Честопати се однесуваат незрело

Бик

 • Во кавгите со нив не очекувајте победа
 • Многу се мрзливи за обврските во домот
 • Нивните желби и потреби секогаш им се на прво место
 • Знаат да бидат многу досадни
 • Тешко се отвораат и зборуваат за своите чувства

Близнаци

 • Не можете да се потпрете на нив
 • Шармираат со убави зборови, но ретко го остваруваат кажаното
 • Брзо им здосадуваат сите работи
 • Никогаш ништо не завршуваат до крај

Рак

 • Имаат големи промени во расположението
 • Знаат да кажат многу тешки зборови
 • Може да станат зависни од вас, па ќе се чувствувате како во затвор
 • Животот со нив може да ви биде монотон и предвидлив

Лав

 • Ретко ќе се чувствувате сигурно со нив
 • Ретко признаваат дека не се во право
 • Знаат да бидат арогантни
 • Мора да бидаат во центарот на вниманието, па ќе се чувствувате како да сте на сцена

Девица

 • Претеруваат во анализирањето
 • Секогаш од другите очекуваат тие да бидат иницијатор
 • Честопати се несигурни, па од вас очекуваат да им дадете сигурност
 • После кавгите се однесуваат како мали деца

Вага

 • Добро знаат што сакате да слушнете, па не ви ја зборуваат секогаш вистината
 • Сакаат да манипулираат со партнерот
 • Честопати се оптеретени со својот изглед и од вас очекуваат да изгледате совршено
 • Не се упорни и истрајни
 • Ако ги повредите, лесно може да се свртат против вас

Скорпија

 • Многу се љубоморни, па кога зборувате со некој од спротивниот пол ќе ве гледаат на криво
 • Знаат да манипулираат со вашите емоции
 • Имаат многу тајни
 • И мали расправии со нив може да станат големи кавги

Стрелец

 • Сакаат да зборуваат, но не умеат да слушат
 • Мислат дека знаат најдобро
 • Знаат да бидат бесчувствителни
 • Сакаат да бидат доминантни во врската

Јарец

 • Работата секогаш им е пред партнерот
 • Сакаат сите работи да бидат под нивна контрола
 • На нивниот став не можете да влијаете
 • Ја анализира и ја памети секоја ваша грешка

Водолија

 • Живеат во фантазии
 • Сакаат да „држат предавање“
 • Иако тврдат дека се либерални, со своите принципи ги осудуваат оние кои не се како нив
 • Секогаш знаете што мислат, но ретко знаете како се чувствуваат

Риби

 • Честопати мора да им ги повторувате истите работи и по неколку пати
 • Тешко е да ги поттикнете нешто да започнат
 • Често ќе делуваат како да не се вклопувате во нивниот живот
 • Се жртвуваат себеси поради другите, па постојано имате чувство дека треба да се грижите за нив
Facebook Comments
(Visited 56 times, 1 visits today)