Реклама
Коса

Како да направите омбре фризура како на Кејт Мидлтон

Реклама

Мораме да признаеме дека Кејт Мидлтон и Принцот Вилијам изгледаа прекрасно кога пред неколку дена се појавија на отварањето на маратонот во Anglsey.

Војвотката од Кембриџ носеше блејзер од „Ralph Lauren“, потоа топ од „Zara“ за кој веќе ви пишувавме (види тука), тесни црни фармерки со потписот на „Paige Denim“, чевли од „LK Bennett“ и преубава омбре фризура на нејзината глава. :)

Маркетинг

Доколку сакате да направите слична фризура, погледнете го ова кратко видео:

Маркетинг

{youtube}wY6jgKHuEE8{/youtube}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button