Реклама
Култура[тор]

Олимписки постери

Реклама

Дванаесет водечки британски уметници создадоа оригинални олимписки постери за претстојните игри во Лондон. Крис Офили, Сара Морис и Рејчел Вајтрид дизајнираа впечатливи прикази на Олимписките и Параолимписките игри. Овие постери се дел од промоцијата на игрите во Лондон и ќе бидат изложени и во Тејт Модерн во текот на летото. Постерите се изложени на излогот во Британски совет. Инспирирајте се и погледнете ги до 9 септември.

Маркетинг

Локација: Излог на Британски совет во Македонија

Цена: Слободен влез

Маркетинг

Фотографиите од изложбата можете да ги погледнете овде.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button