Реклама
Култура[тор]

Облачно со можност за дожд од ќофтиња …

Реклама

Cloudy with a Chance of Meatballs – Анимиран филм, САД, 2009, 90 мин., колор, 35 мм

Маркетинг

Режија и сценарио: Фил Лорд и Крис Милер (Phil Lord, Chris Miller)

Главни улоги: Ана Фарис, Бил Хадер и Брус Кембел (Anna Faris, Bill Hader and Bruce Campbell)

Маркетинг

Флинт Локвуд се смета себе си за добар пронаоѓач на изуми но никој не му верува во тоа, ниту пак тој не успеал да создаде корисен изум. Кога неговото гратче ќе се наде во економска криза тој ќе создаде машина која во атмосферата ќе предизвика дожд од храна.

Време: 13.-14. Јануари (петок-сабота) 2012 год., 12.00 ч.

Локација : Кинотека на Македонија

Цена : 50.00 ден.

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button