Реклама
Наши ѕвезди

Oгромна радост во домот на Адријана Алачки – честитки пристигнуваат од сите страни

Честитки пристигнуваат од сите страни.

Реклама

Алачки славеше роденден, а нејзините пријатели и следбениции ѝ упатија мноштво честитки на социјалните мрежи.

Адријана Алачки својата карера ја започна уште во својата рана младост како дел од триото кое го сочинуваа таа, нејзиниот поранешен сопруг Горан Алачки и нејзината колешка Ирена Спасовска.

ФОТО: Фејсбук / Адријана Алачки

По распаѓањето на нивната група, Адријaна започна своја соло кариера и долги години успешно работеше.

Маркетинг

Пресврт се случи во моментов кога започна да работи на својата емисија „Вкусот на традицијата“, во која таа готвеше македонски традиционални јадења.

Маркетинг
ФОТО: Фејсбук / Адријана Алачки

Од тогаш па се до денес трае нејзината водителкса кариера.

Во моментов работи на емисијата „Везилка“, но музиката и понатаму е во нејзиното срце и се случува да има и музичи настапи.

ФОТО: Фејсбук / Адријана Алачки

Од бракот со Горан Алачки ги доби своите две деца, синот Благоја и ќерката Грациела.

Адријана е на прагот на седмата деценија од животот, но и понатаму изгледа одлично.

ФОТО: Фејсбук / Адријана Алачки

Таа го преферира елегантниот стил на облекување и секогаш се труди да изгледа префинето и дамски.

На 5 мај таа го прослави својот 57 родеден.

На нејзиниот Фејсбук профил доби стотици честитки со убави желби од своите блиски, но и од фановите.

ФОТО: Фејсбук / Адријана Алачки

ФОТО: Фејсбук / Адријана Алачки

ФОТО: Фејсбук / Адријана Алачки

ФОТО: Фејсбук / Адријана Алачки

ФОТО: Фејсбук / Адријана Алачки

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button